Stało się. Czekali na to od lat. Rząd podjął WAŻNĄ decyzję!

Stało się. Czekali na to od lat. Rząd podjął WAŻNĄ decyzję!

Zobacz także:

Oto gwałciciele z Rimini! Wyciekło nagranie z monitoringu!
Oto gwałciciele z Rimini! Wyciekło nagranie z...
Lewandowska zmuszona do przerwana milczenia. Odpowiada na zarzuty!
Lewandowska zmuszona do przerwana milczenia....

Mają dbać o bezpieczeństwo Polek i Polaków. Przysięgają, że będą to robić nawet z narażeniem życia. Jednakże wynagrodzenie, jakie otrzymują za swoją pracę, od lat jest tematem do żartów.

 

Policyjna pensja kojarzy się wielu z nas z głodową. Do niedawna istotnie zarobki mundurowych nie były okazałe i zapewne mogłyby jeszcze znacznie wzrosnąć. Dlatego rząd chce dziś lepiej wynagradzać policjantów. Tym razem nie są to puste obietnice, a realne działania, bo zapadła decyzja!

 

Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, poinformował na swoim Twitterze, że pensje w policji wkrótce wzrosną.

 

Jak przekazał, jego wniosek w tej sprawie został pozytywnie rozpatrzony przez ministra finansów – Mateusza Morawieckiego. Szczególnie wzrośnie wynagrodzenie nowych funkcjonariuszy oraz tych, którzy zarabiają najmniej.

 

– Minister Mateusz Morawiecki odpowiedział na mój wniosek. Będą podwyżki dla najmniej zarabiających i nowo przyjętych do polskiej policji – przekazał minister Mariusz Błaszczak. To decyzja, na którą ta instytucja czekała od dawna, bowiem niskie zarobki są jednym z głównych kryteriów zniechęcających potencjalnych chętnych do zostania policjantami.

ZAMKNIJ