BRAWO! Wymyślili technologię dzięki, której będzie można odbudować ludzkie serce!

Brawo! Dzięki badaniom naukowców już niedługo lekarze będą zregenerować ludzkie serce za pomocą ukwiałów.

BRAWO! Wymyślili technologię dzięki, której będzie można odbudować ludzkie serce!
Super Express

Zobacz także:

Oto gwałciciele z Rimini! Wyciekło nagranie z monitoringu!
Oto gwałciciele z Rimini! Wyciekło nagranie z...
Lewandowska zmuszona do przerwana milczenia. Odpowiada na zarzuty!
Lewandowska zmuszona do przerwana milczenia....

Naukowcy z Uniwersytetu na Florydzie po wielu latach badań doszli do wniosków, że za pomocą ukwiałów można pobudzać tkanki do regeneracji serca. 


Nasze badania pokazują, że jeżeli dowiemy się więcej o logice stojącej za łączeniem się ze sobą genów odpowiadających za wzrost komórek serca, regeneracja tego organu u ludzi będzie możliwa” - powiedział Mark Martindale, główny autor badań.

 

Ukwiały mają zdolności regeneracyjne, dzięki nim lekarze będą w stanie polepszyć wyniki badań u pacjentów.

 

Pętla D (ang. D-loop lub Displacement loop) – struktura, powstała na skutek odsunięcia jednej z nici dwuniciowego DNA podczas rekombinacji genetycznej.

 

W organizacji mitochondrialnego DNA pętla D jest obszarem, w którym zachodzi inicjacja transkrypcji. Obszar ten ma w sobie dwa mniejsze obszary, tzw. obszary hiperzmienne, które są odmienne u różnych osób. Nici DNA nazywane są H (ang. heavy – ciężka) oraz L (ang. light – lekka). Na nici H zapisana jest informacja o sekwencji 12 białek i 14 tRNA, na nici L – o sekwencji 1 białka i 8 tRNA.

 

Obszar ten ma wielkość 1274pz położony jest między genami tRNA proliny a tRNA fenyloalaniny. Mimo ważnych funkcji wydaje się on być najszybciej ewoluującą częścią mtDNA.

 

Wyłączenie u ludzi pętli D może przyczynić się do zwiększenia potencjału regeneracyjnego.

Zwierzęce komórki przekształciły się z tkanki jelit stworzeń takich jak Nematostella vectensis. Ukwiały nie mają serca. Ich ciała poruszają się w pulsującym rytmie, przypominającym tętno.

 

Ukwiały (Actiniaria) – rząd bezszkieletowych, osiadłych lub półosiadłych koralowców sześciopromiennych (Hexacorallia) żyjących pojedynczo, często intensywnie ubarwionych, z wyraźnymi deseniami. Zwierzęta te często żyją w symbiozie z innymi organizmami. Do najbardziej znanych ukwiałów zalicza się: Aiptasia diaphanaActinia equina (ukwiał koński) oraz ukwiały symbiotyczne DiscosomaStoichactisRadianthus. Niektóre gatunki są hodowane w akwariach morskich.

wRealu24.pl

ZAMKNIJ