Pierwszy tor Hyperloop w Europie. (WIDEO)

Już 25 sierpnia odbędą się zawody kapsuł technologii Hyperloop. Zawodnicy to inżynierowie z całego świata w tym również z Polski.

Pierwszy tor Hyperloop w Europie. (WIDEO)

Zobacz także:

Oto gwałciciele z Rimini! Wyciekło nagranie z monitoringu!
Oto gwałciciele z Rimini! Wyciekło nagranie z...
Lewandowska zmuszona do przerwana milczenia. Odpowiada na zarzuty!
Lewandowska zmuszona do przerwana milczenia....

Hyperloop – projekt nowego środka transportu pasażerskiego i towarowego finansowany przez miliardera Elona Muska. Głównym celem projektu jest stworzenie systemu transportowego, który byłby szybki jak transport lotniczy i tani jak drogowy. Według założeń kapsuła zabierająca do 28 osób poruszałaby się w specjalnej rurze z obniżonym  ciśnieniem  (do 1% ciśnienia atmosferycznego), co zmniejszyłoby opory powietrza i pozwoliłoby osiągnąć prędkość dźwięku  (ok. 1200 km/h)

 

Do finału zakwalifikowała się między innymi Holandia, która uzyskałac największą liczbę punktów pod wglądem bezpieczeństwa, prędkości oraz designu.

 

Na Delft University of Technology (TU Delft) powstał właśnie pierwszy testowy tor technologii Hyperloop, na którym studenci będą mogli się szkolić i przygotowywać do kolejnych konkursów.

 

 

Pierwszy odcinek ma tylko długość 30 metrów i średnicę 3,2 metra. Powstał dzięki współpracy inżynierów z firmą budową BAM. Studenci będą przeprowadzać badania na kapsułach, które osiągają minimalną prędkość ze względu na krótki tor.

 

 

wRealu24.pl 

ZAMKNIJ